
Хочеш збільшити шрифт? Тримай натиснутою клавішу Ctrl та крути колесо мишки.
Коли тобі стане зручно читати, відпусти Ctrl і розпочинаймо урок!
ТЕМА 9. Можливості людини
ТИЖДЕНЬ 35. ПРИГОДА 3. Радісна зустріч
УРОК 1. Що дарує радість?
Підготуйте до уроку
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- паперовий стаканчик, 3 коктейльні трубочки, скотч, ножиці, олівці або фломастери, картон.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Порадійте новому дню та усміхніться всьому, що нас оточує. Усміхніться сонечку. Усміхніться небу. Усміхніться травичці. Усміхніться полуничці. Усміхніться водичці.
|
2. Вправа “Поясни”
|
Прочитайте висловлювання і поміркуйте, чи погоджуєтесь ви з ним.
![]() ![]()
|
3. Повідомлення теми уроку
|
Чи зрозуміли ви, про що буде наш сьогоднішній урок? Сьогодні ми дізнаємось, де живе радість, що дарує радість. Поміркуємо, що приємніше — дарувати комусь радість чи отримувати радість від когось. |
4. Вправа “Читацький клуб”
1 |
Робота з оповіданням Галини Ткачук “Гойдалка під кленом” Гойдалка під кленом Ось наш двір. Найкраще в ньому — це майданчик під кленом. А найкраще на майданчику — гойдалка. Якщо розгойдатися дуже сильно, то можна злітати високо-високо. Я літаю — а малюки копаються в піску. Я літаю — а Марко з’їжджає з гірки. Я літаю — а Марків дід садить квіти між тополею і кленом. Квіти ще не схожі на квіти. Але Марків дід говорить, що вони виростуть і зацвітуть у липні. Або навіть раніше, якщо нам пощастить. — Як називаються ці квіти? — питаю. — Дельфіній, — каже Марків дід. Мені подобається їхня назва. Мати дельфіній біля майданчика — це майже як мати справжніх дельфінів. Я розгойдуюсь іще сильніше — і бачу маму. Вона вертається з роботи. Я зупиняюся, швидко злізаю з гойдалки. Біжу. ![]()
— Стій! Ніно, спинися! — раптом кричить мама і застигає на місці. — Що ти наробила?! — супить брови Марків дід. — Дивися під ноги! — біжить до мене Марко. Я дивлюся під ноги, а там — розтоптані квіти. Не знаю, як це сталося. Сльози печуть в очах. — Я ж не хотіла! — тікаю від усіх. Якби ж я дивилася під ноги! Тоді дельфіни були б цілі.
Увечері я крадуся в кімнату батьків. Мама вже спить, а тато, глянувши на мене, міцно пригортає. — Тепер у нас не буде дельфінів, — бурмочу. — Хтозна, — відповідає тато. — Може, й будуть. Наступного ранку ми з татом ідемо на великий ринок. Тут продають овочі, фрукти і — квіти. Ми обходимо всі ряди, але дельфінів ніде немає. Дорогою додому бачимо квіткову крамницю. Тут є троянди, тюльпани, різні вазони, кактуси. — У вас є дельфіни? — питаю в продавця. — Дельфіни? — не розуміє він. — Дельфіній! — сміється тато. — А, дельфіній! Ось! Ми з татом ніколи не садили квітів. Але все робимо так, як казав нам продавець. Одна, дві, три, чотири нові рослинки з’являються на клумбі між тополею і кленом. Мама бачить нас із вікна й гукає: — Що ви там робите? — Заводимо дельфінів! — кричу. Тоді мама виходить і береться допомагати мені. А тато майструє навколо клумби дерев’яний парканчик.
Гойдалка під кленом широка. Ми з Марком поміщаємося на ній удвох. Ми літаємо — а з вікна на нас дивиться Марків дід і махає рукою. Ми літаємо — а за парканчиком ростуть квіти. Ми літаємо — а попереду ціле літо, і понад хмарами стрибають сині й блакитні дельфіни. ![]()
|
2 |
Робота з оповіданням Володимира Сенцовського “Після дощу” Після дощу Дощ відшумів. Над селом барвистою підковкою прогнулася веселка. Андрійко чекав цієї миті. Вибіг на Тополину вулицю і залопотів по калюжах. Тільки бризки, ніби іскри, вилітають з-під босих ніг. ![]() Біля рівчака хлопчик спинився. Побачив тріску, що гойдалась на воді. На трісці, немов у човнику, плив маленький рудий жук. Тонкими вусами він торкав воду і злякано метушився. Андрійко обережно підштовхнув тріску до берега. Жук спритно видряпався на найближчий листок і хутко зник у траві. — Біжи, біжи, — усміхнувся хлопчик. — Твоя мама напевне вже заждалася тебе вдома. І стало Андрійкові так хороше, наче він допоміг своєму найкращому другу.
|
5. Онлайн-вправа “Що дарує радість”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
Надаю перевагу радості, вона міцніша й надійніша за щастя, бо радіти можна й малому. Бо можна радіти, навіть не будучи щасливим.
|
6. Фізкультхвилинка-гра “Рухайся!”
|
Уважно слухайте вказівки ведучого / ведучої та виконуйте рухи. У вільний час можете пограти у таку гру на свіжому повітрі з друзями, придумуючи власні вказівки. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО |
7. Вправа “2 запитання”
|
Діти вирішили відзначити закінчення початкової школи Днем радості. Юля провела в класі опитування, аби з’ясувати, що дарує радість дітям. Результати дівчинка подала у вигляді діаграми. Сформулюйте за її даними два запитання, поставте їх своїм однокласникам та однокласницям і вислухайте їхні відповіді (підр., с. 132, завд. 1). ![]() ![]() |
8. Вправа “Діаграма”
|
Розкажіть, що дарує вам радість, довідайтеся, коли радіють ваші друзі з класу, і побудуйте відповідну діаграму (зош., с. 61, завд. 3). ![]() ![]() |
9. Вправа “Поміркуй”
|
Як ви вважаєте, що приємніше — радіти самим чи дарувати радість іншим? Напишіть невелике висловлювання. Скористайтеся поданою схемою. Я вважаю, що… .
|
10. Вправа “Змайструй”
|
Валентин розповів, що він почувається щасливим, коли майструє, та із задоволенням провів майстер-клас із виготовлення котика-танцюриста. Зробіть такого й ви (підр., с. 132, завд. 2). Матеріали: паперовий стаканчик, 3 коктейльні трубочки, скотч, ножиці, олівці або фломастери, картон. ![]() ![]() |
11. Рефлексія
|